Nasza kadra

Katarzyna Wasiak

Założycielka Akademii Twórczego Rozwoju Bystrzak w Łodzi i w Aleksandrowie Łódzkim. Ukończyła psychologię zdrowia i kliniczną, pedagogikę w zakresie opieki i terapii pedagogicznej, pedagogikę wspierającą z profilaktyką niedostosowania społecznego oraz zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Łódzkim. Skończyła także szkołę psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w Warszawie oraz studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki.

Interesuje się wspieraniem rozwoju człowieka w całym cyklu jego życia, rozwojem osobistym, rozwojem twórczości, kreatywności i wyobraźni u dzieci, technikami szybkiego i skutecznego zapamiętywania oraz globalnym czytaniem. Od kilku lat prowadzi kreatywne zajęcia z dziećmi, rozwijające ich wyobraźnię, rozbudzające twórczość oraz wyposażające ich w techniki szybkiego i skutecznego zapamiętywania. Prowadzi również trening umiejętności społecznych w szkołach. Bardzo lubi pracę z dziećmi. Poza Akademią Bystrzak pracuje także w szkole z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju (autyzm, Zespół Aspergera).

Uważa, że praca z dziećmi powinna polegać przede wszystkim na rozbudzaniu ich naturalnej ciekawości świata. Prywatnie bardzo lubi pływać i podróżować po świecie. Jej ulubionymi miejscami są wyspy na morzach i oceanach, np. Teneryfa.

Celina Pytel

Studentka czwartego roku psychologii zdrowia i klinicznej. Na co dzień łączy studia z pracą, dzięki czemu teorię z wykładów może zastosować w praktyce. Działa również jako członek Studenckiego Biura Karier- PROFIL, gdzie funkcjonuje w obszarze doradztwa zawodowego i warsztatów dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Interesuje się rolą emocji i motywacją, jak również różnicami indywidualnymi, które sprawiają, że każdy z Nas jest inny i wyjątkowy.